Logo Szkoła

Prywatna Szkoła Podstawowa nr 92
czekam

GALERIA LEKCJIMłodzi artyści
Jeszcze nie tej klasy, co Van Gogh, Picasso czy Matejko, ale już podążają śladem mistrzów. Dzieci z III a chwyciły za pędzle i tworzyły z rozmachem wcale nie mniejszym niż wielcy, znani malarze. Jeśli nawet nigdy nie wpiszą się na listę sławnych twórców i ich nazwiska nie zajmą poczytnych miejsc obok klasyków, to z całą pewnością, naśladując ich malarską poetykę, zapiszą w swej pamięci te wspaniałe dzieła, może też wyostrzą krytycyzm i nauczą się, jak pielęgnować wrażliwość? Gratulujemy i dziękujemy za barwną ekspozycję, która zdobi hol, a także służy jako tło szkolnej imprezy.


Czytaj więcej

Kopciuszek uczy… higieny
Wiele śmiechu wywołało wśród najmłodszych dzieci naszej szkoły przedstawienie o Kopciuszku, który z zażenowaniem odkrył, że ma brudne nóżki. Taką wersję znanej baśni Charles`a Perraulta zaprezentowali nam uczniowie klasy IV a. Pani Dyrektor Sława Horne, nauczycielka języka polskiego, zadbała o pełną obsadę sceniczną. Jeśli ktoś nie był aktorem, to wykonywał zadania scenarzysty, inspicjenta, rekwizytora albo charakteryzatora. Była też osoba odpowiedzialna za muzykę i efekty dźwiękowe. Nasz nowy zespół teatralny wystawiał „Kopciuszka” kolejno we wszystkich klasach I-III i choć granie przed tak wymagającą publicznością jest naprawdę trudne, można powiedzieć, że sztuka nie schodziła z afisza. A to, jak ważne niosła przesłanie, pozostanie tajemnicą widzów i artystów. Brawa dla IV a.
Czytaj więcej

W greckim panteonie
Starożytna kultura wciąż wywołuje w nas podziw i inspiruje w codziennej pracy. Tym razem, śladem kilku innych klas, do olimpijskiego panteonu 22 marca dołączyła V b. I to w jakim stylu! Boska Atena, zadumana Demeter, a nawet ponury Hades i sprytny Hermes mogliby zazdrościć kreatywności młodzieży XXI wieku. Starannie i z prawdziwie artystycznym wyczuciem dopracowane kostiumy wpisały się w nurt klasycznej sztuki, potwierdzając tym samym szerokie zainteresowania piątoklasistów. Tak znakomita oprawa lekcji języka polskiego prowadzonej przez Panią Dyrektor Karolinę Dmeńską to gwarancja, że mity greckie nigdy nie umkną z pamięci naszych uczniów.

Czytaj więcej

Prawie jak w teatrze

Każdy, kto tylko by zajrzał do klasy V c podczas lekcji języka polskiego, już nie chciałby stamtąd wychodzić. Aż do końca spektaklu. Do momentu, gdy wzruszona Demeter chwyta w objęcia swą ukochaną córkę Korę-Persefonę, powracającą z mrocznego Hadesu. Scenicznej adaptacji tego pięknego mitu obrazującego zmianę pór roku dokonali z wielką finezją i z rozmachem uczniowie pani Marleny Król. Pole do popisu mieli nie tylko aktorzy, ale też autorzy scenariusza, kostiumolodzy, rekwizytorzy i, z całą pewnością, choreografowie, którzy zadbali o umiejętne poruszanie się na umownej, prowizorycznej scenie. To była lekcja-przedstawienie, lekcja o kulturze starożytnej Grecji, o konfrontacji człowieka z nieznanymi siłami natury i o teatrze. Aż tyle w ciągu 45 minut. Brawa dla Pani i młodych twórców!


Czytaj więcej

Witajcie w Akademii… Pani Sławomiry!

Czy Ambroży Kleks może być dziewczyną? Czy umiejętność przyszywania guzików jest ważna? Czy przędzenie liter jest możliwe? Ależ tak! W klasie 4a wszystko może się zdarzyć, a nauka przez zabawę bardzo przypadła do gustu naszym młodym artystom. Kreatywność, wymiana informacji, współpraca, aktywność, ale też samodzielność w planowaniu - wszystko to wspiera proces uczenia się i głębokiego przetwarzania wiedzy. Dzięki aktywnym metodom pracy nauka jest zdecydowanie przyjemniejsza!Czytaj więcej

Kraina fantazji
Raz na jakiś czas nawet na lekcji języka polskiego mogą pojawić się prace plastyczne. Uczniowie klasy 4c tworzą makietę krainy fantazji.
Czytaj więcej

W krainie Nangijali
Po przeczytaniu lektury pt. "Bracia Lwie Serce" uczniowie klasy 6a tworzyli makietę krainy Nangijali. Emocji było mnóstwo!!!
Czytaj więcej

Lekcja kleksografii

Jan Brzechwa i Jego Pan Kleks zainspirowali nas do dodania nietypowej lekcji w naszym planie zajęć!

Dwie klasy czwarte - 4a i 4b - uczestniczyły w lekcjach kleksografii. Zabawy, radości i… kleksów było co niemiara!

Czytaj więcej

Uczniu, siądź pod mym liściem..

Za sprawą Jana Kochanowskiego znaleźliśmy się w pięknych okolicznościach przyrody, bowiem lekcja języka polskiego może wyglądać również w ten sposób...

Fraszki poety niosą za sobą mądrość i naukę, a klasa 7b - jako że pogoda sprzyja - pragnie czerpać renesansowe treści pełną piersią!

Czytaj więcej

Uczta bogów
Mimo mikołajkowego szaleństwa uczniowie klasy 5b wspaniale przygotowali się do lekcji języka polskiego, noszącej tytuł „Uczta bogów starogreckich”. Świąteczna aura i atmosfera pozwoliły nam przenieść się na Olimp i poznać jego mieszkańców. I choć to tak odległa tradycja - edukacja i zabawa szły w parze, ciesząc naszych uczniów, nauczycieli i dyrektorów :)
Czytaj więcej

Pudełko lekturowe

Pudełko lekturowe to prosta, efektywna i uniwersalna metoda pracy na lekcjach.

Zapamiętywani jest "produktem ubocznym" działań podczas tworzenia pudełka. Im więcej informacji musimy przetworzyć, tym więcej zapamiętamy!

Czy poznajecie, jaka lekturę klasa 6b ukryła w pudełku?


Czytaj więcej

Koncert na ukulele
Na lekcjach muzyki to się dopiero dzieje! Uczniowie klasy 3c dali swój pierwszy koncert na ukulele. Chociaż uczą się grać na tym instrumencie od niedawna, efekt końcowy przeszedł ich i nasze oczekiwania. W końcu grała cała klasa!
Czytaj więcej

Twórcze piątki

Nasi ósmoklasiści już za kilka miesięcy, pod koniec maja przyszłego roku, przystąpią do egzaminu. Pierwszego, ważnego, przez wielkie E. By ułatwić im to zadanie, zapoznać z wymaganiami i kryteriami egzaminu z języka polskiego, rozwinąć umiejętności pisarskie oraz - co najważniejsze! - zmniejszyć stres, nauczycielki proponują nowe tematy dłuższych form wypowiedzi w kolejne piątki.

Aż miło popatrzeć, z jaką radością uczniowie utrwalają pisanie opowiadania twórczego. Metoda „myślącej klasy” zdecydowanie przypadła uczniom do gustu, a twórczy piątek na stałe wszedł do kalendarza przygotowań egzaminacyjnych.

Nasze pracowite Pszczółki! Przez wielkie P! :)

Czytaj więcej

Lapbook na języku polskim

Kiedy uczniowie przejmują odpowiedzialność za swój proces uczenia się - budują atmosferę sprzyjającą pogłębianiu wiedzy, a relacja oparta na otwartości i zaufaniu wywołuje chęć działania i podejmowania wyzwań.

Jak wykorzystywać potencjał młodych ludzi? Wyznaczać im coraz to nowe cele i stymulować dążenie do ich osiągania.

Działamy interdyscyplinarnie! Język polski, plastyka i technika na jednej lekcji to gwarancja znakomitych efektów - lapbooków na podstawie lektury. Tu - zajęcia w klasie 6b.

Czytaj więcej

Prywatna Szkoła Podstawowa nr 92

ul. Patriotów 347
04-760 Warszawa

e-mail: 92szkola92@wp.pl

tel.: (22) 812-47-07
fax: (22) 812-40-76

PKO BP: 74 1020 1127 0000 1602 0008 5290

Copyright © 2012-2022 Prywatna Szkoła Podstawowa nr 92
Powered by Yancoon Lagoon