BIBLIOTEKA

„Książka i możliwość czytania to jeden z największych cudów ludzkiej cywilizacji”

Biblioteka wita czytelników!

Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach:

poniedziałek - 8.00 – 13.30
wtorek - 8.00 – 13.30
środa - w tym dniu nie wypożyczamy książek, ale przyjmujemy zwroty.
czwartek - 8.00 – 13.30
piątek - 8.00 – 13.30

Regulamin biblioteki szkolnej

Lista lektur obowiązkowych

Nasz księgozbiór

Biblioteka liczy ponad 11 tys. woluminów. Zabezpiecza lektury obowiązkowe dla każdego ucznia na poziomie klas I-VIII. Znajduje się tu również wiele lektur uzupełniających w liczbie odpowiadającej zapotrzebowaniu klas.

Poza lekturami oferujemy bogaty wybór beletrystyki dla dzieci i młodzieży. Są to utwory poczytnych i lubianych przez uczniów autorów, wśród nich powieści przygodowe, detektywistyczne, historyczne, obyczajowe. Może czasami ktoś skusi się też na poezję lub utwór sceniczny? Polecamy tytuły, które Was zainteresują, a może też zachwycą i oczarują.

W obszernym pomieszczeniu biblioteki, pełniącej równocześnie funkcję czytelni, można przygotować się do sprawdzianu, odrobić lekcje lub po prostu w spokoju przeczytać książkę. Pracę ułatwią Wam liczne encyklopedie i słowniki, możecie sięgać po pozycje popularnonaukowe, atlasy i albumy.

W bibliotece znalazły miejsce również zbiory audiowizualne. Oprócz filmowych adaptacji lektur obejmują one filmy z różnych dziedzin życia, przydatnych m.in. na lekcje przyrody, ekologii, etyki, języka polskiego, geografii. Są też filmy przygodowe, szczególnie chętnie oglądane przez najmłodsze dzieci, spędzające tu czas przed lekcjami. W zbiorach audiowizualnych mieszczą się też programy dydaktyczne, w tym obszerny dział propedeutyki zawodowej.