Trening na miarę olimpijczyków

Kiedy czytamy o szkoleniu naszych uczniów w Spale i kiedy oglądamy zdjęcia z niezwykle intensywnych treningów, trudno nam się oprzeć wrażeniu, że mamy do czynienia z prawdziwymi sportowcami. Takimi, którzy nie boją się wysiłku i mogą poszczycić się hartem ducha. W dniach 8-10 marca 48 zawodników z naszej szkoły zmierzyło się z zadaniami, jakie zwykle stawia się przed kimś, kto zmierza do sukcesu. I niekoniecznie tym sukcesem jest najwyższe podium, jest nim również uzyskanie wiary we własne możliwości i zwalczenie wątpliwości.

Informacje o szkoleniu młodych sportowców uzyskaliśmy od trenera, pana Krzysztofa Ptasińskiego. Przeczytajcie:

Spała – niewielka miejscowość w centralnej Polsce. Dla zwykłych śmiertelników miasteczko o turystyczno-wypoczynkowym charakterze, dla sportowców miejsce przygotowań do najważniejszych zawodów, włącznie z Igrzyskami Olimpijskimi. Tegoroczny wyjazd uczniów-sportowców z naszej szkoły obejmował szkolenie pływacko-lekkoatletyczne. Wspaniałe warunki socjalno-bytowe oraz baza treningowa powodują, że pobyt w Centralnym Ośrodku Sportu jest czymś absolutnie niepowtarzalnym i wyjątkowym. Program szkoleniowy obejmował treningi na pływalni, treningi na hali lekkoatletycznej oraz wykłady z zakresu technik pływackich i promowanie zdrowego stylu życia.

Treningi pływackie przeprowadzano w dwóch grupach wiekowych. Zawodnicy starsi pracowali z trenerem panem Krzysztofem Ptasińskim, natomiast zawodnicy młodsi z trenerem panem Pawłem Kapustą. Dobrym duchem i opiekunką była pani Ania Jankun. Był to nasz 32. wyjazd do Spały w historii szkoły. Pomimo ogromnego zmęczenia w poniedziałek wszyscy zjawili się w szkole, dzieląc się wrażeniami z kolegami i koleżankami. Mamy nadzieję, że kolejne, jesienne zgrupowanie dojdzie do skutku i będzie równie owocne.