Gratka dla kinomanów

Miłośników kina czekała 16 października nie lada gratka! Uczniowie czterech klas – 4c, 5b, 6a i 7b – zostali zaproszeni na projekcję filmu pt. „Za duży na bajki 2”. Podzieleni na grupy wiekowe, wraz z Wychowawczyniami, zasiedli w dwóch salach kina Helios. Cóż w tym niezwykłego? A to, że premiera planowana jest na marzec lub kwiecień 2024 roku, a my mieliśmy okazję zobaczyć „surowy” produkt, jeszcze przed ostatecznym montażem! Widzowie z naszej szkoły stali się pierwszymi dziecięcymi recenzentami obrazu. Mieli taką możliwość dzięki Panu Pokromskiemu – producentowi filmu, prywatnie – tacie jednej z uczennic. Po seansie odbyło się spotkanie widzów z reżyserem – Panem Kristofferem Rusem (na zdjęciu z naszymi kinomanami!), a także paniami z zespołu zajmującego się promocją. Padło mnóstwo pytań, między innymi o atrakcyjność i wiarygodność historii, wyczucie dramaturgiczne i komediowe, jakość dialogów. Młodzi recenzenci wypowiadali się na wszystkie te tematy. Miłośnicy przygód Waldka, Staszka i Delfiny byli usatysfakcjonowani, choć zdziwieni, że nie dostali prostej kontynuacji historii z pierwszej części. Jednogłośnie orzekli jednak, że to zaskoczenie działa na korzyść filmu. Nie było natomiast zgodności w sprawie ulubionej postaci. Charyzmatyczny Staszek stworzony przez Patryka Siemka! Superkandydat na tatę w wydaniu Pawła Domagały! Szalona ciotka Mariola wykreowana przez Dorotę Kolak! Ta różnica zdań najlepiej świadczy o klasie aktorów, którzy powołali do życia wyraziste postacie. I przemawia za filmem! Był czas na rozmowy o jego promocji, koncepcji afisza, kanałów docierania twórców sztuki filmowej do młodego widza. Szczegółów nie zdradzamy! Do zobaczenia na premierze wiosną!