Pisarz wśród czytelników

Mnóstwo, czyli prawie cała sala gimnastyczna pełna uczniów z klas I-III zaciekawionych przygodami sympatycznego kota Cukierka. Oczywiście – kota samodzielnego, niezależnego, czasem zbuntowanego, ale najczęściej spragnionego czułości i... miseczki z jedzeniem.

Goszczący w naszej szkole autor serii o kocie Cukierku (m.in. „Cukierku, ty łobuzie!”, „Jak się masz, Cukierku?”, „Dasz radę, Cukierku!”) pan Waldemar Cichoń opowiedział małym czytelnikom historię książkowych bohaterów i zdradził, co zainspirowało go do pisania. Albo raczej – kto. Chyba nie zdziwił naszych uczniów fakt, że był nim mały chłopiec, tak niechętny do czytania, że tata chcąc nie chcąc specjalnie dla niego stworzył swoją pierwszą książkę o przygarniętym do domu zwierzaku.

Pisarz zaprezentował nam fragmenty swoich utworów, budząc ogromne zainteresowanie słuchaczy. Potem posypały się pytania. Dzieci były ciekawe, jak wygląda jego praca, czy Tradycja (to też czworonożny domownik) lubi Cukierka i ile lat ma Cukierek. Chciały jak najwięcej dowiedzieć się o swoim ulubionym bohaterze.

Po tak emocjonującym spotkaniu już chyba niejedno dziecko z pasją sięgnęło po następne książki pana Cichonia, tym bardziej że niemal wszyscy kupili przynajmniej jeden egzemplarz. I to z autografem!

Dziękujemy Pisarzowi za wspaniałego Kota i za rozpalenie wyobraźni naszych najmłodszych czytelników.