Obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej

To święto, które zawładnęło naszą szkołą, było dedykowane Nauczycielom, Uczniom, Rodzicom i całej szkolnej Społeczności, jednym słowem – wszystkim, którzy na co dzień powodują, że dzieci dorastają w atmosferze przyjaźni i bezpieczeństwa, a dorośli pracują tym chętniej, im więcej widzą radości i zapału w oczach swych podopiecznych.

Zgromadzeni w sali gimnastycznej uczestnicy uroczystości usłyszeli piękne, wzruszające i serdeczne słowa Pani Dyrektor Karoliny Dmeńskiej o pracy tych, którzy troszczą się o edukację dzieci i młodzieży, którzy zapewniają im prawidłowy rozwój emocjonalny i dzień po dniu dostarczają im wspaniałych wrażeń oraz niezapomnianych przeżyć.

Może nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, jaka odpowiedzialność spoczywa na nauczycielach i jak wieloma obowiązkami są obarczeni, dlatego podziękowania, które padły w sali, przemówiły do adresatów ogromną siłą szczerości i szacunku.

Uczyć i wychowywać, edukować i kształtować osobowości - to jedno z najtrudniejszych, ale zarazem najpiękniejszych i najbardziej zaszczytnych zadań - mówiła Pani Dyrektor. - Wymaga wielkiego talentu, pasji, zaangażowania oraz niestrudzonego charakteru.

W imieniu rodziców i uczniów naszej szkoły chciałabym Państwu, drodzy i szanowni Nauczyciele, przekazać wyrazy wielkiego uznania i wdzięczności za każdy dzień spędzony z Wami i przy Was. To Wy inspirujecie, dodajecie skrzydeł, służycie radą i przykładem. Rozpalacie zainteresowania i pasje. Jesteście przewodnikami w podróży po morzu nauki i naszymi „światełkami na mierzei”.

W imieniu Dyrekcji szkoły pragnę przekazać Państwu najserdeczniejsze życzenia wszystkiego, co najlepsze i najpiękniejsze, szczęścia w życiu rodzinnym, zdrowia i wszelkiej pomyślności. Wielu sukcesów naukowych, dumy z osiągnięć waszych wychowanków. Życzymy Państwu również prostej radości i jak najwięcej przejawów dobra, miłości i czułości na co dzień.

Wszystkim pracownikom szkoły za uczynienie tej szkoły piękną, schludną i bezpieczną składam wyrazy najszczerszych podziękowań.

Pani Dyrektor i Paniom Wicedyrektor oraz wszystkim naszym profesorom – mówię skromne „dziękuję” i kłaniam się nisko.

Uczniowie też obdarzyli w tym dniu swych nauczycieli pięknymi przeżyciami. Znakomicie zaaranżowany przez Pana Grzegorza Kucharskiego i Pana Jarka Woźniaka program uroczystości bawił i wzruszał do łez. Od samego początku ogarnęła nas i porwała muzyka, chór szkolny narzucił ton całej uroczystości, skutecznie rozgrzewając widownię. Dzieci wcieliły się w postaci nauczycieli i z właściwą sobie przekorą odegrały krótkie scenki demaskujące swych mentorów. Widzieliśmy zabawny pokaz mody, w którym zdumiewały kreatywność i poczucie humoru piątoklasistów. Humorem pobrzmiewały też wiersze dedykowane nauczycielom, pełne wdzięczności za trud wychowania, zawierające urocze nutki sympatii.

Dziękujemy Organizatorom, w tym nowemu Samorządowi Uczniowskiemu, oraz młodym Wykonawcom, uczniom z klas IV-VIII za znakomitą zabawę, w której połączyły nas niezapomniane wrażenia.