Radość czytania

W Dniu Głośnego Czytania biblioteka wprowadziła czytelników w zwariowany świat Pippi Langstrumpf. Każdy, kto tylko chciał poznać tę niezwykłą bohaterkę książek Astrid Lindgren i wraz z nią przeżywać nieprawdopodobne wprost przygody, mógł posłuchać pięknego czytania w wykonaniu uczennic klasy VI a. Zainteresowanie historią piegowatej dziewczynki o włosach koloru marchewki było tak duże, że drzwi do biblioteki nawet się nie zamykały.

Ale to nie wszystko w tym uroczystym Dniu Głośnego Czytania!

Bibliotekę odwiedziły kolejno klasy II a, II b i II c. Artyści – bo tak przecież można nazwać osoby pełne twórczej weny, które zaprezentowały drugoklasistom fragmenty książki Marty Kisiel pt. „Małe Licho i tajemnica Niebożątka” – dali popis wspaniałego czytania. Przebrani w baśniowe postacie, oczarowali małych słuchaczy światem książkowych bohaterów. Wielkie brawa dla Florentyny i Wiktorii z V b, dla Hani, Vanessy i Piotra z V c oraz dla Zosi z VI a!

Dzień Głośnego Czytania to również Dzień Słuchania, i to ze zrozumieniem. Biblioteczni goście z klas drugich udowodnili, że potrafią słuchać, a nawet fascynować się lekturą. Dzieci wzięły udział w grze literackiej z udziałem sympatycznego jeża-maskotki i oczywiście nie dały się pokonać w labiryncie zagadek, tym bardziej że prawidłowe odpowiedzi były nagradzane cukierkami. Na koniec biblioteka zamieniła się w malarskie atelier i dzieci z wielką pasją (oraz talentem) tworzyły portrety książkowych bohaterów. Wyobraźni nikomu nie brakowało!

Biblioteka zachęca do czytania i zaprasza Uczniów na cotygodniowe „Poranki z książką” w każdy wtorek. Warto rozpocząć dzień z bohaterami najlepszych i najpiękniejszych książek.