Ósmoklasiści żegnają szkołę

Popłynęły dźwięki poloneza. Znajdź swoją drogę… - zabrzmiały słowa piosenki. Ze sceny padły podniosłe wersy: Zaprawdę godnym i sprawiedliwym jest… Taki patos i powaga towarzyszyły uczestnikom uroczystości zakończenia roku szkolnego klas ósmych i siódmych. Odbyła się ona 22 czerwca.

Było moc powodów do radości, gdy Panie Dyrektor dokonały podsumowania roku szkolnego, wymieniły liczne zasługi najstarszych w szkolnej społeczności uczniów i wręczyły nagrody za osiągnięcia naukowe, artystyczne i sportowe. Zaczęło się od najważniejszej: Pani Dyrektor Grażyna Seroka zaprosiła na scenę tych, których uhonorowano Nagrodą Dyrektora Szkoły, przyznawaną rokrocznie uczniom klasy kończącej za najwyższe w szkole wyniki w nauce i szczególne osiągnięcia. W tym roku zostało wyróżnionych aż pięcioro ósmoklasistów: Olga Piesio i Mikołaj Orłowski z 8a, Weronika Chwazik z 8b oraz Olga Kozak i Weronika Posadowska z 8c (ze średnią ocen: 6,00). Serca Nauczycieli i Rodziców rosły, gdy kolejne nagrody odbierali laureaci i finaliści konkursów przedmiotowych, a także ci, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce. Wszyscy ósmoklasiści otrzymali również książki na pamiątkę ukończenia szkoły.

Po części oficjalnej przyszedł czas na tę artystyczną – przygotowaną przez ósmoklasistów. Oni – żegnali się ze szkołą. W pięknej formie – wierszem, piosenką i tańcem – dziękowali Dyrekcji, Nauczycielom, Rodzicom za trud edukowania i wychowania. Ich – żegnali młodsi koledzy. Nie zabrakło wzruszeń, łez… Zostało wypowiedzianych wiele serdecznych słów, również przez Rodziców ósmoklasistów, którzy przekroczyli próg tej szkoły jako malcy, a opuszczają ją jako świadomi wielu swoich możliwości młodzi ludzie... Życzymy tegorocznym Absolwentom owocnego czasu na odkrywanie nowych umiejętności, pasji i… siebie!