Święto ojczystej mowy

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego uhonorowaliśmy dwustopniowym konkursem, w którym każdy uczestnik mógł wykazać się zrozumieniem dla tej pięknej i wzniosłej idei dbania o język swego narodu.

W I etapie wzięli udział wszyscy uczniowie klas V i VI. Test wcale nie był łatwy, bo tylko na pozór wydaje się, że Polacy po polsku mówią poprawnie. Pomarańcz czy pomarańcza, wielką literą czy z wielkiej litery – to pułapki czyhające na każdego nieuważnego użytkownika języka. Ci naprawdę uważni znawcy ojczystej mowy, na co dzień ją pielęgnujący, zakwalifikowali się do etapu II o wyższym stopniu trudności.

Komisja wyłoniła w każdej klasie zwycięzców, ale końcowe wyniki uwzględniają poziom umiejętności językowych wszystkich uczestników II etapu.

Laureatami I stopnia zostali:

Zofia Sławińska z kl. V a, Mateusz Handzlik z kl. V a, Alicja Kugiel z kl. VI b, Natalia Paszkowska z kl. VI b i Hanna Smolna z kl. VI b.

Laureaci II stopnia to:

Michalina Krasuska z kl. V a, Wiktor Pawliszyn z kl. V a, Olga Tomczykiewicz z kl. V a, Filip Witecki z kl. V a, Aleksander Cynk z kl. VI a i Franciszek Michalski z kl. VI a.

III miejsce w konkursie zajęli:

Maja Tywoniuk z kl. V a, Alicja Szumska z kl. V b, Helena Pietrzak z kl. V b, Szymon Chlipała z kl. VI a, Lena Kaczorowska z kl. VI a i Natan Biernat-Chojnacki z kl. VI b.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom konkursu, zdobywcom tytułu MISTRZ SŁOWA, dla których ważna jest kultura języka, dziękujemy też wszystkim uczniom za troskę o etykę i estetykę językową.