Mikołajkowa podróż do Niebywalencji

Mikołajki uczniowie klasy 5a wraz z wychowawczynią – Panią Agnieszką Borodejuk – świętowali w teatrze – 6 grudnia wybrali się w magiczną podróż do barwnej Niebywalencji. Wszystko za sprawą niesamowitego musicalu pt. ,,Piotruś Pan”, który mieli przyjemność obejrzeć na deskach Buffo. Sztuka z librettem Jeremiego Przybory i muzyką Janusza Stokłosy została wyreżyserowana przez Janusza Józefowicza. Jest adaptacją znanej i uznanej książki Jamesa M. Barriego o tym samym tytule. Ten radosny spektakl przedstawia przygody psotnego chłopca, tytułowego Piotrusia, który postanawia nigdy nie dorosnąć. Spędza swoje niekończące się, pełne przygód dzieciństwo na wyspie Niebywalencji, przewodząc grupie zagubionych dzieci. Musical dostarczył odbiorcom wiele radości, mogli poczuć się częścią spektaklu. Zadbano bowiem o to, aby efekty artystyczne widz miał praktycznie wokół siebie. Indianie biegający między rzędami, dzieci latające nad widownią, bajeczny statek piratów na wyciągnięcie ręki – to tylko przykłady niesamowitych pomysłów twórców widowiska. Bliskość magicznego świata, który do złudzenia przypomina prawdziwe życie, i brawura, z jaką został on ukazany, sprawiły, że młodzi widzowie dali się ponieść niezwykłemu nastrojowi i dopiero włączenie świateł w sali poruszyło klasę 5a z miejsc. (Autor: Mikołaj Łochowski)

(fot. Studio Buffo)