Święto wolontariuszy

Światowy Dzień Wolontariatu nasi uczniowie, działający w Szkolnym Kole Wolontariatu pod kierunkiem Pani Janiny Karczewskiej, mogli obchodzić z dumą, w poczuciu pięknie i solidnie wykonanych zadań. W przedświątecznym czasie, gdy wielu ludzi potrzebuje wsparcia i serdecznego słowa, wzięli udział w kilku ważnych akcjach. Jedną z nich była „Paczka na Kresy”, podczas której 31 uczniów z naszej szkoły przygotowywało dary dla rodaków żyjących poza wschodnią granicą Polski. Wolontariusze zapakowali też prezenty dla dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych nr 102 w Falenicy. To nie wszystko! Szkolna młodzież wykonała laurki dla małych pacjentów Centrum Zdrowia Dziecka i napisała do nich kolorowe, sympatyczne listy. Jeszcze wcześniej nasi uczniowie, przejęci losem poważnie chorej 3-letniej Marysi, pracowali przy organizacji biegu charytatywnego Toyoty Radość.

Poza tym siódmoklasiści zadeklarowali udział we wspólnym lepieniu wigilijnych pierogów, organizowanym przez gminę Wawer dla mieszkańców regionu.

Warto podkreślić, że wolontariusze również zdobywają kwalifikacje, potrzebne w tak odpowiedzialnej pracy. Podczas „Podwórkowej Gwiazdki”, zorganizowanej w liceum przy ul. Alpejskiej 16, nie tylko uczestniczyli w pikniku i jasełkach, ale też uczyli się, jak udzielić poszkodowanemu pierwszej pomocy.

Brawo, Wolontariusze!

Dołączamy nasze gratulacje i podziękowania do tych, które młodzież otrzymała od Fundacji Mc Donald Polska i dyrekcji Toyoty Radość. Jesteśmy dumni, że zawsze reagujecie na czyjeś cierpienie i smutek.