Logo Szkoła

Prywatna Szkoła Podstawowa nr 92
czekam

W rodzinnej atmosferze

Czy trzeba kogokolwiek przekonywać, jak ważna jest rodzina, jak miło przytulić się do mamy i pograć z tatą w piłkę? Kto nie lubi bajek opowiadanych przez babcię, zanim zmorzy go sen, kto nie chciałby wybrać się z dziadkiem na wycieczkę? Żyjemy wśród bliskich nam osób, otrzymujemy od nich wsparcie, pomoc w każdej chwili, miłość, troskę i zrozumienie.

22 maja podczas szkolnej uroczystości z okazji Międzynarodowego Dnia Rodzin nikt chyba nie miał wątpliwości, że dla naszych uczniów więzi rodzinne są niezwykle istotne. Dzieci z klas I-III z wielkim przejęciem zadedykowały popisy artystyczne swoim rodzinom. W sali gimnastycznej, wypełnionej przez licznych gości, rozbrzmiewały dziecięce głosy. Trudno było powstrzymać łzy wzruszenia, gdy usłyszeliśmy: „Moja mama jest jak wiosna, zawsze przy mnie jest, co dzień słyszę ciepłe słowa, widzę ciepły gest” - piosenkę napisaną i skomponowaną przez naszego nauczyciela muzyki, pana Jarosława Woźniaka. A ile uczuć budziły wiersze, deklamowane z powagą i patosem, by jak najmocniej wyrazić miłość i podziękowanie. Oczarowani tańcami i śpiewem rodzice z radością bili mocne brawa, wynagradzając w ten sposób swoim pociechom czas nauki i tremę. Potem były gorące całusy i podziękowania. Ciąg dalszy uroczystości miał miejsce w salach lekcyjnych i choć odbywało się to za zamkniętymi drzwiami, wiemy, że dorośli cieszą się z prezentów nie mniej niż dzieci, tym bardziej gdy dostają upominki wykonane przez swoje córeczki i swoich synków.

Dziękujemy Paniom Wychowawczyniom, Panu Jarkowi Woźniakowi oraz Pani Anetcie Mizielskiej i Pani Iwonie Nadolnej – wspaniałym nauczycielkom tańca za stworzenie pięknego widowiska i zadbanie o prawdziwie rodzinną atmosferę. Dzieciom i ich Rodzicom, Dziadkom, Rodzeństwu i całym Rodzinom życzymy, by wspólnie spędzany czas był zawsze pełen radości, wzajemnej serdeczności i zaufania.

16 zdjęć

Prywatna Szkoła Podstawowa nr 92